Hakkımda

Kaan Gündovan Kimdir ?

En başından anlatmak gerekirse, 1996 yılının ve haftanın ilk gününde doğmuş ancak bütün şansını bu güzel günde doğarak harcayan birisidir. En azından öyle düşünmektedir. İlk ve orta öğretim hayatını başarıyla tamamlarken lisede meslek lisesini tercih ederek bir nevi güzel bir harekette bulunmuş ancak bütün lise hayatını takdir veya teşekkür almadan tamamlamıştır. Üniversite hayatı ise bir özel üniversiteyi tam burslu kazanarak devam etmiştir. 2 yıllık bölüm olan Bilgisayar Programcılığından mezun olarak şu anda mühendislik bölümünü kazanmak için çalışmaktadır.

Kaan Gündovan’ın Sanal Hayatı

2009 yılında tarayıcı oyunu olan Haxball oyunu sayesinde ve kuzeninin tavsiyesiyle bir foruma üye olmuştur. İşte tam o dönemde sadece web sitesi olarak bildiği kavramı genişleterek blog, forum vb. alanlarını anlamıştır. Üye olduğu bu forumda kuzeninin torpiliyle Aday Moderatör olmuştur. Daha sonra Aday Moderatör olarak başladığı serüvenine ilk sitesi olan uzatmalar.org’u devralarak sonlanmıştır. Günlük ortalama 3.000 kişinin aktif olduğu bu forumu idare edemeyip, üstüne birde çalıştığı hosting firmasından kazık yeyince (Karınca Hosting) ilk göz bebeği web sitesini kapatarak MyBB forum script platformuna balıklama atlamıştır. 

Belli bir süre oradan buradan bir şeyler öğrenerek geçirirken 10tl.net sitesiyle tanışmıştır. 10tl.net üzerinden kendi forumunu kurduktan sonra destek birimine yönelmiş ve bölüm şefi olmuştur. 2 sene boyunca bu platformda gönüllü olarak çalıştıktan sonra destekforum.org sitesiyle tanışmış ve kısa bir süre içerisinde “Admin” rütbesine erişmiştir. DestekForum.Org’da kendi çevresini oluşturmuş ve bu forum kapanınca kendi forumunu açmış, iyi yerlere gelmeye çalışırken birkaç arkadaşının kötü şakası yüzünden elini ayağını bir daha geri dönmemek adına bu platformlardan çekmiştir.

Şu an ise kendisine ait kişisel bir blogu, facebook sayfası ve youtube kanalı vardır. Uzun zamandır düşündüğü projelerinin ilk adımlarını atmaya çalışmaktadır.

Kaan Gündovan’ın Yazılım Hayatı

Ne kadar 6 sene programlamaya dair eğitim alsa da okulun kendisine bir şeyler kattığını düşünmemektedir. Lise ve üniversite hayatı boyunca internetten yaptığı araştırmalar sonucu öğrendiğini söyleyebiliriz. Yalnız, üniversitedeyken hocasının tavsiyesi üzerine stajına erken başlamış ve 35 gün yapması gereken stajını 7 ay boyunca profesyonel bir ekiple birlikte gerçekleştirmiştir. Çok önemli bilgiler elde etmiş, bilgi konusunda seviye atlamıştır.

Html, Css, Php ve Asp.net ile basit (başlangıç) projeler yapmıştır ve kendisini bu alanlarda geliştirmektedir.

Java programlama dilini öğrenmektedir.

C# alanında kendisini geliştirmiş, projeler üretmektedir.

MyBB, WordPress ve Blogger platformlarını iyi bilmektedir.

Access ve SQL veritabanlarını iyi bilmektedir.


Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Hakkımda sayfasını yazmak bana hep zor gelmiştir. Farklı bir tarzda yazmak istediğim için sizlere birazcık tuhaf gelmiş olabilir. İnşallah siz değerli okuyuculara faydalı bir blog hazırlayabilirim. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın efendim.